Wypoczynek nad Wartą, czyli Konin

W województwie wielkopolskim nad rzeką Wartą w Dolinie Końskiej leży duże miasto Konin. To miejsce, które idealnie nadaje się na urlop, bo oferuje liczne atrakcje dla turystów. Miejscowość słynie z tego, że jest głównym ośrodkiem Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego, a to przyciąga wielu turystów z całego kraju. Znajduje się tu mnóstwo zabytków, które dla miłośników historii są obowiązkowym punktem wczasów w Koninie.

Miasto jest podzielone na kilka stref, a w każdej z nich można znaleźć coś ciekawego do zwiedzania. Z pewnością każdy urlopowicz powinien przespacerować się na Starówkę, która mieści się na lewym brzegu Wisły. Wśród najciekawszych miejsc w tej strefie Konina warto wyróżnić gotycki Kościół Świętego Bartłomieja, a także Słup Koniński, który jest najstarszym znakiem drogowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Na pewno warto też zwrócić uwagę na klasycystyczny ratusz, który ma bardzo interesującą konstrukcję. Na rynku można znaleźć piękne Kamienice, a także odpocząć i zjeść coś smacznego w lokalu. Każda osoba, która spędza urlop w Koninie, powinna też odwiedzić Dworek Zofii Urbanowskiej oraz Most Toruński. Do innych ciekawych stref Konina można zaliczyć Gosławice, Morzysław i oczywiście centrum miasta, gdzie znajdują się dwa interesujące dworki i zabytkowe wieże ciśnień.

Żeby urlop w Koninie był udany, należy z należytym wyprzedzeniem znaleźć dla siebie nocleg w mieście. Oferty w tej kwestii są bardzo różnorodne, jednak na czele ustawiają się hotele miejskie, ze swoimi pokojami o różnych standardach. Noclegi w hotelu są wygodne, przekonał się o tym każdy turysta, który postanowił spędzić w tym mieście swój urlop. Oferują one nie tylko wygodne pokoje, ale także inne atrakcje, jak możliwość skorzystania z sauny, jacuzzi, basenu, a nawet kręgielni w niektórych przypadkach. Praktycznie w każdym hotelu znajduje się również restauracja, co dla gości hotelowych jest sporą zaletą, bo na posiłek nie muszą wychodzić z obiektu. Baza noclegowa Konina oferuje też możliwość wynajęcia kwatery prywatnej, co obecnie jest bardzo modną propozycją. Kwatery na wynajem są tanie i łatwo dostępne, bo wielu mieszkańców ma na zbyciu wolny pokój w swoim domu czy mieszkaniu. Jak można zauważyć każdy, kto zdecyduje się spędzić urlop w Koninie na brak atrakcji z pewnością nie będzie narzekał, tak jak i na bogatą ofertę noclegów w tym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>