Wakacje w Brennej

Jeżeli pragniesz wypocząć z dala od miejskiego hałasu, to koniecznie musisz odwiedzić Brenną. Jest to nieduża miejscowość położona w malowniczej okolicy Beskidu Śląskiego. Znajdziesz tu wszystko czego dusza każdego turysty potrzebuje do odpoczynku: czyste powietrze, liczne szlaki turystyczne, a także imprezy i festyny organizowane w miejscowym amfiteatrze – to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na ciebie.

Arsenał miejsc noclegowych Brennej jest bardzo rozmaity, dlatego każdy znajdzie dla siebie idealne miejsce wypoczynku. Składają się na nią zarówno obiekty o bardzo wysokim standardzie jak na przykład hotel z luksusowymi apartamentami i centrum odnowy biologicznej, jak i coś dla turystów z mniejszym zasobem gotówki – kwatery prywatne, schroniska turystyczne czy pola namiotowe. W miejscowości znajduje się również wiele lokali gastronomicznych w których możesz zjeść smaczny i tani posiłek, a także masz możliwość skosztowania lokalnych specjałów kuchni cieszyńskiej.

Ciekawą atrakcją w Brennej jest obserwatorium nietoperzy działające na strychu miejscowego gimnazjum. Od maja do września, czyli w czasie gdy nietoperze urzędują na poddaszu szkoły możesz z bliska poznać zwyczaje tych latających ssaków. Zorganizowane grupy młodzieży szkolnej mogą obserwatorium zwiedzać za darmo, osoby dorosłe obowiązuje opłata w wysokości siedmiu złotych.

Osoby, które lubią wycieczki piesze mogą pokusić się o zdobycie Odznaki Turystycznej Gminy Brenna. Wystarczy, że wędrując po okolicznych terenach zbiorą odpowiednią ilość punktów, które udokumentują wpisem do specjalnej książeczki. Można ją nabyć w miejscowym punkcie Informacji Turystycznej. Osoby, które ukończyły dwunasty rok życia mogą zdobyć złotą lub srebrną odznakę, zaś dla młodszych piechurów została przygotowana specjalna Dziecięca Odznaka. Wszystkie szczegóły dotyczące zasad zdobywania zostały umieszczone w specjalnym regulaminie, który dostępny jest zarówno na stronie internetowej gminy Brenna jak i w punkcie Informacji Turystycznej.

Jeżeli planujesz spędzić w Brennej najbliższe wakacje, to już dziś sprawdź w internecie wolne miejsca noclegowe. Najprościej wyszukasz ich pod hasłem “noclegi Brenna” – następnym krokiem będzie już tylko wybór odpowiedniego obiektu oraz dokonanie rezerwacji, którą należy zazwyczaj potwierdzić wpłatą odpowiedniej kwoty na konto właściciela pensjonatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>