Rewa – ciekawe wydarzenia

Jeśli interesuje nas pobyt w Rewie, to zapewne w pierwszej kolejności zamierzamy się dowiedzieć, co takiego ciekawego znajduje się w tym niewielkim kurorcie. Czy raczej tutaj wieje nudą, czy faktycznie można natrafić na ciekawe wydarzenia. Wielu turystów właśnie od tych czynników uzależnia czy zdecyduje się na rewski nocleg i wypoczynek czy będą szukali innego kurortu.

Jednym z najpopularniejszych wydarzeń, jakie odbywają się właśnie w Rewie, jest Marsz Śledzia. Cała wyprawa opiera się na Cyplu Rewskim, zwanym również Mewią Rewą. Właśnie tutaj piaszczysty cypel wystaje na długość około 1 kilometra. Natomiast pozostała część prowadząca niemalże do Kuźnic, jest schowana pod wodą. Gdy jednak woda osiąga zdecydowanie niższy poziom, wtedy nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby przemaszerować całą odległość na własnych nogach, bez ryzyka podtopienia. Podczas Marszu Śledzia można zwiedzić okręt podwodny ORP Kujawiak, który niestety właśnie w tym miejscu został zatopiony. Miało to miejsce w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Poszukując innych wydarzeń w Rewie, można spokojnie nastawić się również na sportowe emocje. To właśnie tutaj nie brakuje meczów siatkówki plażowej, jak również regat, które startują znowu z Cypla Rewskiego.

Gdy będzie nam zależeć na poznaniu Kaszub niemalże od podszewki, to warto wybrać się na organizowany w Rewie Festyn Kaszubski, który organizowany jest już od dwudziestu lat. Na pewno nie zabraknie ciekawych atrakcji, chociażby takich jak koncerty znanych artystów, loteria fantowa, a także możliwość posłuchania muzyki kaszubskiej na żywo. W takim wydaniu rzeczywiście można poczuć nadmorski klimat. Najwięcej wydarzeń ma miejsce w Rewie podczas sezonu letniego. Wtedy to wszystkie imprezy kulturalne, muzyczne oraz sportowe odbywają się pod gołym niebem. Natomiast zimą raczej można natrafić na takie wydarzenia, które najwięcej związku mają z wystawami, spektaklami teatralnymi lub zabawami karnawałowymi. Zimą wszystkie wydarzenia kulturalne raczej ukierunkowane są na samych mieszkańców, a nie na turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>