Piwniczna-Zdrój i szlaki turystyczne

Piwniczna-Zdrój jest miejscowością położoną w pobliżu Nowego Sącza. Baza noclegowa ze względu na uzdrowiskowy charakter jest bardzo mocno rozwinięta [sprawdź Piwniczna – portal meteor]. Warto również mieć na uwadze to, że noclegi w Piwnicznej-Zdroju są możliwe do zarezerwowania przez cały rok.

Jeśli już jesteśmy w miasteczku uzdrowiskowym, to warto zadbać o swoją kondycję fizyczną. Najlepszym rozwiązaniem w tym kierunku będzie między innymi maszerowanie tutejszymi oraz okolicznymi szlakami turystycznymi. Pierwszym z nich jest szlak czerwony, który prowadzi bezpośrednio z Piwnicznej-Zdroju do Jaworek. Zanim jednak dojdziemy do niewielkiej wioski, znajdującej się w malowniczej dolinie, na początku musimy pokonać jeszcze Przełęcz Gromadzką, jak i Dolinę Białej Wody. Zatem wędrując tym szlakiem, mamy niebywałą okazję do tego, żeby przyjrzeć się tutejszej okolicy, która jest po prostu przepiękna.

Kolejny szlak o kolorze zielonym prowadzi tym razem do znanej już nam Przełęczy Gromadzkiej. Tym razem jednak nie maszerujemy bezpośrednio do punktu docelowego, ale nasza droga prowadzi przez Eliaszówkę. Będąc już na tej przełęczy, która jest zlokalizowana w Beskidzie Sądeckim, jednocześnie znajdziemy się dosłownie po sąsiedzku z granicą Słowacką.

Oczywiście z Piwnicznej wyrusza nieco więcej szlaków turystycznych, którymi możemy przemierzać przez Beskid Sądecki. Tutaj warto wspomnieć o żółtym szlaku, który doprowadzi nas do Frycowej. Jest to tak naprawdę niewielka wieś, która nie wyróżnia się niczym szczególnym poza tym, że możemy mieć wrażenie, iż właśnie tutaj czas się dla niektórych mieszkańców całkowicie zatrzymał. Co ciekawe, po drodze do tej wioski mijamy Halę Pisaną. Chociaż nazwa na to nie wskazuje, tak naprawdę mamy do czynienia z niedużym wzniesieniem. W pobliżu Hali Pisanej możemy zobaczyć pomnik, który upamiętnia śmierć jednego z żołnierzy Armii Krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>