Piękna nadmorska miejscowość – Jarosławiec

Nie od dziś wiadomo, że polskie wybrzeże ma wiele do zaoferowania turystom chcącym spędzić czas nad morzem. Jedną z miejscowości wartych odwiedzenia jest nieduży, ale wyjątkowo malowniczy Jarosławiec, położony w województwie zachodniopomorskim. Wpływ na wyjątkową atrakcyjność tego miejsca ma przede wszystkim położenie geograficzne, Jarosławiec jest bowiem usytuowany na wysokim klifie.

W okresie wakacyjnym to plaża stanowi największą atrakcję turystyczną. W Jarosławcu turyści mają do wyboru szeroką, piaszczystą plażę, lub nieco mniej obleganą plażę kamienistą. Niezależnie od dokonanego wyboru podczas letniego urlopu można kąpać się w bezpiecznym, specjalnie wytyczonym kąpielisku pod okiem ratowników. Podczas pobytu na plaży warto zawitać także do znajdującej się tam przystani rybackiej – są tam kutry oraz łodzie rybackie, które dla turystów stanowią dużą atrakcję. Warto wiedzieć, że w miejscowości znajduje się latarnia morska, którą w okresie wakacyjnym można zwiedzać. Warto się tam wybrać, gdyż wieża została wybudowana w I połowie XIX wieku. Jej wysokość to 33 metry, zatem widok roztaczający się z jej szczytu jest naprawdę niezapomniany.

Kolejnym miejscem, do którego warto zawitać podczas pobytu w Jarosławcu jest Muzeum Bursztynu. Zostało ono otwarte stosunkowo niedawno, bo w 2014 roku, jednakże wewnątrz można podziwiać między innymi zatopione w bursztynie owady, na miejscu można również poznać historię bursztynnictwa.  Warto przyjechać do wioski także poza okresem wakacyjnym. Wówczas można podziwiać piękne widoki w mniej zatłoczonym niż w lecie miejscu i oddychać świeżym powietrzem pełnym jodu. Dodatkowo turyści lubiący aktywny wypoczynek mogą wybrać się na wycieczkę jednym ze szlaków turystycznych. Na miejscu zostały wytyczone trasy rowerowe, jedna z nich prowadzi do Ustki, druga natomiast do Darłówka.

Jarosławiec jest miejscowością, którą co roku odwiedza wielu turystów, dlatego też baza noclegowa (dostępna w Meteorze) jest spora i bardzo zróżnicowana. Wczasowicze chcący spędzić urlop w tej urokliwej miejscowości mogą zatrzymać się na przykład w ośrodku wczasowym, pensjonacie, lub domku letniskowym. Ceny noclegów w Jarosławcu zaczynają się od 20 złotych (cena za osobę).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>