Malutka miejscowość Chłopy

Szybki tryb życia i ciągły stres związany z pracą lub obowiązkami domowymi sprawia, że w obecnych czasach bardziej niż kiedyś potrzebujemy wakacji i odpoczynku. Jedni jeżdżą z tego powodu na zagraniczne wczasy, inni skupiają się na naszych rodzimych atrakcjach, których przecież nie brakuje. Do wyboru mamy ogrom różnych miejscowości turystycznych w górach, nad jeziorami czy nad morzem. Szczególnie te ostatnie cieszą się sporym zainteresowaniem, gdy dopisuje pogoda – ale jak wybrać miejsce wypoczynku w taki sposób, aby potem tego wyboru nie żałować?

Małe miejscowości

Jak wskazuje wiele ostatnio prowadzonych badań, coraz więcej uwagi turyści poświęcają małym, niekoniecznie znanym miejscowościom, w których brakuje pubów, barów, dyskotek i innych miejsc głośnych zabaw. W okolicach Mielna taką miejscowością, a raczej wsią, są niewielkie Chłopy, których baza noclegowa opiera się na niespełna… 200 tamtejszych mieszkańcach. Z tego powodu ponad 85% gospodarstw i domów znajdujących się w Chłopach prowadzi usługi noclegowe – można tam wynająć kwaterę w budynku lub jedynie miejsce pod rozbicie namiotu albo postawienie przyczepy campingowej. Te dość specyficzne warunki wcale nie odtrącają turystów i nie zniechęcają ich do przyjazdu na miejsce; wręcz przeciwnie, gwarancja spokoju, braku hałasu i komfortu wypoczynku sprawia, że zainteresowanie sielankowymi noclegami w Chłopach jest z sezonu na sezon coraz większe. Sytuację napędza jeszcze inny czynnik: finanse. Dla porównania noclegi w prywatnej kwaterze w Mielnie potrafią być nawet o trzydzieści złotych droższy od stawki, jaką zapłacilibyśmy za pokój w Chłopach. Dla dużych rodzin lub po prostu dla osób, które nie chcą bezsensownie wydawać swoich pieniędzy, są to naprawdę duże i znaczące oszczędności.

Swobodny dostęp do plaży

Małe miejscowości turystyczne, gdzie przyjezdnych gości nie jest zbyt dużo, posiadają kolejny ważny plus: niezapełnioną, przestronną plażę. O ile w Gdańsku, Kołobrzegu czy nawet we wspomnianym Mielnie trzeba iść nierzadko o szóstej rano, aby zająć sobie miejsce, o tyle w Chłopach takiego problemu nie ma. Nawet w samo południe bez problemu znajdziemy na plaży miejsce blisko morza i nie będziemy musieli dzielić osobistej przestrzeni z setkami innych plażowiczów. Dla osób, które cenią sobie prywatność, przestrzeń i które nie lubią tłumów, wakacje w tej niewielkiej wsi z pewnością będą jednymi z najlepszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>