Gorlice – świetne miasto na urlop

Jeżeli uwielbiasz miasteczka o ciekawej historii, to na swój cel wypoczynkowy zdecydowanie powinieneś obrać Gorlice. Miasto to posiada wiele ciekawych miejsc, a także ciekawostek, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę na temat historii ogólnej.

Gdzie leżą Gorlice?

Miasto to, w którym żyje na co dzień około 30 tysięcy mieszkańców, położone jest w północnej części Beskidu Niskiego, a część ta, z racji nazwy miasta, nazywana jest także Beskidem Gorlickim. Nieważne czy masz lęk wysokości, czy też nie – najwyższy szczyt nawet Ty będziesz mógł osiągnąć bez żadnego wysiłku, bo jest nim liczące 379 metrów nad poziomem morza wzgórze zwane Musiałówką. Na nie wespnie się bez problemów nawet kilkuletnie dziecko, za to wciąż widok z tego wzgórza będzie zapierał dech w piersiach. Gorlice to nie tylko miasto, które warto poznać ze względu na liczne zabytki oraz ciekawą historię – to także tereny, które charakteryzują się dobrymi walorami zdrowotnymi. Świeże powietrze, przepiękne krajobrazy – to wszystko, czego może doświadczyć każdy, kto jest spragniony prawdziwych, aczkolwiek niestereotypowych wakacji.

Co przede wszystkim warto zobaczyć w Gorlicach?

Pierwszym punktem, którego ominąć nie wolno, jest piękny rynek. Schludny i symetryczny – te dwa słowa mogą skojarzyć Ci się na miejscu bezwiednie. Widać, że tutejsi wyraźnie dbają o swoje miasto, ponieważ starają się, by całość prezentowała się naprawdę czysto – to aż rzuca się w oczy. Po rynku koniecznie musimy zobaczyć cały kompleks pałacowy, który składa się z wielu elementów. Ich poznanie zajmie nam naprawdę niemało czasu, ale wspaniała aranżacja i niesamowite wrażenia artystyczne sprawią, że będziemy naprawdę zadowoleni z poświęconego im czasu. Mało kto wie, że Gorlice są miastem związanym z wieloma wybitnymi postaciami historycznymi. Jedną z nich jest Ignacy Łukasiewicz, który zaistniał w przemyśle naftowym i przyniósł dzięki swojej działalności temu miastu prawdziwą sławę. Ale to nie jedyna postać, która wpisała się na zawsze w karty historii Gorlic.

Baza noclegowa 

Zaplecze noclegowe {www.meteor-turystyka.pl/noclegi,gorlice,0.html} znane jest w całej okolicy i nie tylko. Idealne połączenie w wielu przypadkach między jakością, komfortem a ceną. Na pewno okazja do zaoszczędzenia swoich finansów w ogólnym rozrachunku naszego urlopu – za to czas tutaj spędzony zapamiętasz na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>