Ciekawe miejsca w Węgierskiej Górce

Szukasz interesującego miejsca do spędzenia swojego urlopu? Przyjedź do Węgierskiej Górki, a na pewno się nie rozczarujesz. Urok tej miejscowości powali na kolana niejednego amatora niesamowitych wrażeń. Z wielu powodów jest to świetne miejsce, w którym możesz wykorzystać swój czas co do każdej minuty na robienie czegoś, co i pozwoli Ci się zrelaksować, i pogłębi Twoją wiedzę na temat otaczającego Cię świata.

Węgierska Górka jest wsią, ale o długoletniej polskiej tradycji. Prawdopodobnie istnieje od 1477 roku. Z datą tą wiąże się jej nazwa – przynajmniej tak podaje legenda, jaka temu towarzyszy. A jaka? Dawno, dawno temu, kiedy to na te tereny chrapkę mieli zarówno Polacy, jak i Węgrzy, został obmyślony fortel. Podstępni nasi bratankowie, by nie popełnić krzywoprzysięstwa, uczynili… A co? Tego najlepiej dowiedzieć się na miejscu. Wieś zamieszkuje około 4 tysięcy mieszkańców, co klasyfikuje ją jako średniej wielkości miejscowość. Na szczęście, baza noclegowa oferuje tutaj wolną przestrzeń i zakwaterowanie na korzystnych warunkach dla wielu spragnionych wrażeń turystów. Znajdziemy tu noclegi w postaci pensjonatów, schroniska, domków wczasowych, a także pól namiotowych [wejdź na: meteor-turystyka.pl]. Oczywiście warto pamiętać, by w sezonie wakacyjnym miejsca na swój urlop rezerwować wcześniej, bo tylko w takim przypadku mamy możliwość i gwarancję posiadania tego, czego naprawdę podczas urlopu potrzebujemy i oczekujemy.

Węgierska Górka posiada wiele atrakcji, z którymi warto się zapoznać. Jako że miejscowość ta przez długi czas kojarzona była z wydobywaniem żelaza, warto zobaczyć tutaj odnowioną w 2011 roku łaźnię Odlewni Żeliwa. Innym interesującym zabytkiem bądź po prostu pomnikiem pamięci historycznej jest fort, który brał udział w zaciętej walce przeciwko hitlerowcom podczas drugiej wojny światowej. Węgierska Górka pod tym względem dziejowym jest dość znana ze swego męstwa i pragnienia obrony przed napastnikiem, a zatem warto mieć na uwadze wszystkie miejsca związane z tym tematem.

Czy Węgierska Górka jest dla Ciebie? Tak – jeśli lubisz historię. Tak – jeśli lubisz zwiedzać zabytki, które uczą historii. Tak – jeśli lubisz wybierać się w długie, piesze wędrówki. Tak – jeśli lubisz chodzić po niezbyt wysokich górach. Jeżeli 4 razy odpowiedziałeś tak – zdecydowanie powinieneś wybrać się tutaj na swoje wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>